איטום מבנים - סוף לנזילות ועובש א.א. אדיב איתור איטום

איטום מבנים – הכנה מלא לחורף

כיום לא מבצעים איטום רק לקירות החיצוניים, איטום מבנים לפני החורף פותר את בעיית הנזילות והעובש לאחר החורף.

נזק למבנה שאינו אטום כהלכה נחשף ליותר סיכוי ליצירת רטיבות ועובש בבית אשר נוצרת מסדקים קטנים בקירות, ובסופו של דבר הקיר נפגע ביכולת הבידוד שלו

איטום מבנים

איטום מבנים הוא נושא שמעסיק כמעט כל בעל בית. נזילות מהתקרה וכתמי עובש על הקירות הם תופעות שכיחות, המפריעות לנראות המבנה ואף מסכנת את הדיירים. דווקא בישראל, שאין בה כל כך גשמים, תדירות הנזילות והרטיבות בבתים גדולה מאוד. יתכן שהדבר נובע מעבודה רשלנית שמאפיינת נותני שירות רבים בארץ, או בעקבות אי הקפדה על איטום מבנים. כך או כך, לצורך הימנעות מהפתעות רטובות, בכל מקרה, מומלץ להקפיד על איטום איכותי ויעיל, ולהסתייע לשם כך בחברה רצינית ואחראית בתחום האיטום.

למה צריך איטום מבנים?

איטום מבנים נועד למנוע חדירת נוזלים או אדי גזים ממקורות שונים אל תוך המבנה. קיימות כיום בשוק מגוון טכניקות איטום ותיקון, שכבות איטום במעטפת המבנה ו"איטום שלילי" בחללי המבנה הפנימיים.
רטיבות ונזילות הן התקלות הנפוצות ביותר במבנים. ללא איטום גגות ראוי גובר הסיכוי לחדירת נוזלים או אדי גזים אל תוך המבנה ולפגיעה הן במבנה והן בבריאות הדיירים. התופעות הנפוצות כוללות מעבר של רטיבות מדירה לדירה בבית משותף, חדירת רטיבות מגגות בתים או מרפסות פתוחות, שבילים חיצוניים הגובלים בקירות החיצוניים של המבנה, רטיבות של מבנים תת קרקעיים ועוד. נזקי רטיבות גורמים לבלאי מואץ של חומרי הבניה, פגיעה ביציבות המבנה, התפוררות, סדקים, כתמי רטיבות ועובש, נזק לריהוט ואפילו מחלות פרקים ונשימה כתוצאה משהייה מתמשכת בסביבה לחה.
בנוסף, חדירת אדי גזים למבנים מסכנת את בריאותם של הדיירים, הנחשפים לאדים או חלקיקים של חומרים מסוכנים, במידה והמבנה גובל באתרים ומפעלי תעשייה מזהמים.

איך זה עובד?

על מנת להשיג איטום אפקטיבי, יש לאטום את מעטפת המבנה כולה, כולל אזורים תת-קרקעיים כמו מרתפים, מקלטים, חניונים, קירות חיצוניים, מרפסות, גגות וכו'. כמו כן יש יש לאטום את החדרים הכוללים אזורים פנימיים בהם מותקנות מערכות אינסטלציה ומים, כמו חדרי רחצה, חדרי שירותים, חדרי כביסה, נקודות מעבר של צנרת מזגנים וגדומה.
כדי להבטיח איכות לאורך שנים, יש להקפיד על שימוש בחומרים הטובים ביותר בשוק ועל עבודה קפדנית וחסרת פשרות. לכן כדאי לבחור רק חברה מקצועית ואמינה שתעשה עבורכם את העבודה בצורה הטובה ביותר. אנשי מקצוע מיישמים טכניקות איטום בהתאם לצורך, כן הזרקה, התזה, מריחה, והדבקה. כמו כן נעשה שימוש במגוון חומרים איכותיים בהתאם לסוג המבנה והאיטום הנדרשים.
בעל מקצוע טוב ידע לייעץ לכם ולבצע איטום יסודי עוד לפני תחילת עונת הגשמים. למה לחכות לנזילות וכתמי הרטיבות שנוצרו ורק אז לקרוא לאנשי מקצוע? בשלב הזה כמעט ובלתי אפשרי לתקן ולאטום את הגג, היות וכל המשטח רטוב ומונע אטימה. לקראת סוף הקיץ רצוי לבצע מספר שלבים פשוטים, שיבטיחו לכם חורף יבש ונטול נזילות.

 

אל תחכו עד שיהיה כבר מאוחר, פנו רק לקבלן איטום מורשה של מכון התקנים הישראלי
הזמינו בדיקה ואיטום מבנים: 03-7324542, 03-7322677
ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם