המדריך לבחירת קבלן איטום - אדיב איטום גגות
 • המדריך לבחירת קבלן איטום

  קבלני איטוםעם בוא החורף עולות וצפות בעיות הרטיבות והעובש מהחורף אשתקד. איטום דורש רמת ביצוע מושלמת. אם קבלן האיטום גגות לא יבצע עבודת הכנה כמו  שצריך ויבחר להשתמש בחומר איטום לא מתאים ובתקן נמוך – צפו לנזילות עם הגשם הראשון. אל תזמינו עבודה יקרה סתם, קראו עד הסוף וקבלו מידע לפני שאתם מזמינים עבודת איטום.

  במדריך לבחירת לקבלן האיטום – שאלות חשובות:

  מהו הגורם לרטיבות?

  ישנם גגות שכל איש מקצוע ייתן לכם תשובה אחרת. הם לא בהכרח מטעים אתכם, ייתכן שכל אחד מזהה בעיות אחרות.

  מהי שיטת האיטום המתאימה לגג שלנו?

  אל לכם להסתפק בתשובה חלקית – בקשו לשמוע לפרטי פרטים על שיטות איטום אלטרנטיביות אפשריות. אם בעל המקצוע מתחמק או לא יודע להסביר על שיטות איטום שונות הוא כנראה מסתיר ממכם מידע.

  מה תהליך ההכנה לפני איטום כולל?

  כולנו חושבים שאיטום הגג מתחיל בזיפות או הנחת יריעות ביטומניות אך עיקר העבודה באיטום גגות היא עבודת ההכנה לפני האיטום עצמנו. הכנת השטח כוללת ניקיון יסודי של הגג, שחרור סתימות וניקיון המרזבים, הגבהה של קולטי השמש והצבתם על גבי משטחים מוגבהים, טיפול בבועות אוויר באיטום הישן ומריחת פריימר. ישנם גגות שבהם יש להסיר את האיטום הישן לפני שמתחילים באיטום מחדש. על הקבלן להשקיע זמן ומאמץ בעבודת הכנת הגג על מנת למנוע פגיעות בשכבת האיטום.

  באיזה חומר אתה מתכוון לאטום את הגג?

  אל תספקו בתשובות קצרות שיספק לכם הקבלן כמו "יריעות ביטומניות" או "חומר פולימרי". אם אלו התשובות שתקבלו עליכם להמשיך ולשאול את הקבלן: מי היצרן? מה עובי היריעות? האם הן מאושרות לשימוש על ידיד מכון התקנים הישראלי? היכנסו לאתר היצרן ולמדו עוד על המוצר שאתם רוכשים. המפרט של כל מוצר ילמד אתכם מה אופן השימוש הנכון בחומר האיטום וכך תוכלו להבין קצת יותר האם הקבלן עושה את עבדותו נאמנה.

  מהי תקופת האחריות על העבודה?

  השאלה האחרונה והחשובה ביותר. עליכם לוודא שאתם מבוטחים לפרק זמן סביר אחרת ההוצאות על תיקון גגות עלול להיות יקר מאוד. שאלו את הקבלן המבצע לכמה זמן האחריות שהוא מעניק לעבודה תקפה, מה עלול לגרום לאחריות לפוג ותוך כמה זמן בעל המקצוע מתחייב להגיע ולתקן נזקים מרגע הקריאה. תקופת האחריות המקובלת היא בין חמש לעשר שנים בהתאם לשיטת האיטום שיושמה. זמן קריאה סביר הוא שבוע.

  כמו בכל מוצר שאתם קונים אתם לא רוצים לקנות חתול בשק. על אף שאתם לא אנשי איטום ואולי מעולם לא ביצעתם שיפוץ או עבודה בסגנון, אך עליכם לוודא שהעבודה שהזמנתם מתבצעת כראוי ולכן טרם לחצתם ידיים וסיכמתם על העבודה הקפידו לשאול את כל השאלות הדרושות.