יריעות ביטומניות: האיטום של המאה ה-21 - א.א. אדיב

יריעות ביטומניות: האיטום של המאה ה-21

איטום גג ביריעות ביטומניותיריעות ביטומניות היא שיטת איטום מתקדמת, שלא מצריכה סיוד והלבנה של הגג לאחר היישום. מדובר בשיטה חדשה ויעילה יותר לעומת זיפות, בה פורסים ומלחימים יריעות ביטומן אל הגג ואחת אל השנייה.

יעילות האיטום הביטומני גבוהה יותר מזו של זפת, ולפיכך הוא מחזיק מעמד למשך שנים רבות. זו הסיבה שאיטום ביריעות ביטומניות מגיע בדרך כלל עם 10 שנות אחריות. כמו כן לא צריך להסתבך עם ריחות זפת לא נעימים ואף רעילים.

פנו רק לקבלן איטום מורשה של מכון התקנים הישראלי
הזמינו בדיקה ואיטום ביריעות ביטומניות: 03-7324542, 03-7322677
ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם

 

כדי שאיטום ביריעות ביטומניות יהיה יעיל, חובה לבצע הכנה מקדימה טרם הנחת היריעות והלחמתן. יריעות הביטומן נצמדות היטב לבטון, ולכן אם על הגג יש שכבת איטום קודמת, יש להסירה בצורה קפדנית על מנת ששכבות הביטומן יידבקו היטב לבטון.

כדי לשפר את יכולת האיטום ואת העמידות, היריעות הביטומניות מגיעות עם ציפויים, סיבים משוריינים ותוספים שונים. כל אלו מחזקים את היריעה, מקנים לה עמידות בתנאי מזג אוויר שונים ומשפרים פלאים את יכולות האיטום שלה.

 

סוגים עיקריים של יריעות ביטומניות:

  • יריעות המיועדות להלחמה, המגיעות עם פולימרים ואלסטומרים (בעיקר APP ו-SBS).
  • יריעות ביטומניות להדבקה בשיטת עשה זאת בעצמך.
  • סרטי בוטיל וביטומן לשטחים קטנים, לפינות ועוד.

מומחי איטום גגות משתמשים גם בביטומן נוזלי ומחומם, ולא רק ביריעות מוכנות. היתרון בביטומן הגולמי הוא גמישות גדולה יותר וכיסוי שטחים נרחבים במהירות, בדומה לזפת חמה נוזלית, וכל זאת בלי לוותר על היעילות הקיימת בביטומן. כפי שכבר צוין לפני כן – בניגוד לתהליך של זיפות הגג, לאחר יישום והלחמה של יריעות אין צורך לבצע סיוד והלבנה של הגג.

אומנם איטום עם יריעות ביטומניות הוא יקר יותר לעומת זיפות הגג (עד כדי פי 4 במחיר), אבל אם אתם רוצים ראש שקט וגג יבש ל-10 השנים הבאות – יריעות הן הפתרון המושלם עבורכם. חיסרון נוסף של השיטה שהיא פחות יעילה כאשר מדובר בגגות עם דודי שמש, זאת מכיוון שהיריעות לא תמיד מסוגלות לספק 100% איטום במקרים בהם חפצים בולטים מפני השטח של הגג.

אל תחכו עד שיהיה כבר מאוחר
הזמינו בדיקה ואיטום ביריעות ביטומניות: 03-7324542, 03-7322677
ניתן להזמין גם שירותי חירום SOS בימי גשם