צבע אטום לעץ - אדיב איטום גגות
 • צבע אטום לעץ

  שלא יעוף לכם הגג מדוע חשוב לאטום את הגג ולשמר את התוצאה

  גג הבית חשוף לתנאי מזג האוויר שונים – רוחות, גשם, שמש ועם הזמן אלה מסבים לו נזק רב.
  מפגעים שונים יכולים לבוא לידי ביטוי ברטיבות בקירות, דליפות פתאומיות, קילופי צבע של התקרה מבפנים. על מנת להקנות לגג עמידות מקסימלית ולהאריך את חייו, יש לבצע פעולת איטום – מחסום מפני נזקים פוטנציאליים. הגג יהיה עמיד יותר גם באקלים הדינאמי וגם בפני עובש ומזיקים שונים.

  אוטמים וחוסכים כסף

  איטום מקנה לגג הגנה מפני קרני UV שעשויות לפגוע בו, מניעת התפתחות של מיקרואורגניזמים מזיקים כמו עובש במיוחד בבתים הממוקמים באזורים לחים, כמו גם הגנה מוגברת יותר בפני אש. יתרון בולט הוא יתרון אנרגטי – ציפוי יכול להקטין את חום הגג ולהפחית את עלויות הקירור של הבית  על ידי הורדת הטמפרטורה בתוך המבנה. כלומר, ציפוי הגג עוזר להפחית את כמות החום הנספגת על ידי המבנה וכך מאפשר התייעלות אנרגטית המתורגמת להוצאות קירור נמוכות יותר. בנוסף, איטום מונע מפחית הוצאות תחזוקה לגג, כיוון שהוא מראש שומר על הגג מפני מזיקים שונים. בטווח הארוך, ציפוי זה הוא גם פעולת קיימות המסייעת לסביבה, כיוון שהיא מפחיתה את כמות הפסולת שתיוצר במידה והגג יזדקק לתיקונים ותחזוקה. כמובן ששימוש בחומרים מחזקים המונעים נזקים עתידיים מעלים גם את שווי הנכס – גג מתוחזק פירושו גג איכותי ועמיד יותר.

  זיפות או יריעות ביטומניות – זו השאלה

  כמובן שיש לבצע את האיטום המתאים ביותר ולבחור את חומר הקירוי הנבחר לפי סוג הגג – גגות אספלט, מתכת, גגות רעפים. קיימות מספר שיטות פופולאריות לכך: זיפות במסגרתה משתמשים בזפת, חומר שנחשב עמיד אך מחייב תחזוקה חוזרת. כמו כן, על מנת ליישמו, יש להשקיע מאמצים רבים בהכנת הגג כמו ניקוי, יישור בליטות, סתימת חורים, המתנה לייבוש הזפת ולאחר בדיקה שהיא נוצקה כראוי והתייבשה כהלכה, יש גם לבצע פעולת סיוד.
  כלומר, איטום מסוג זה ארוך יחסית. שיטה נוספת ומתקדמת יותר וגם פופולארית מאוד לאחרונה היא – פרישת יריעות ביטומניות שחוסכות את הצורך בסיוד או הלבנה. מדובר בשיטה שהוכחה בעמידות הגבוהה שלה, כאשר יש להכין היטב את הגג לקראתה מבחינת הסרת שכבה קיימת כדי שהמשטח של הגג יהיה ישר ואחיד ככל שניתן והיריעות ייצמדו לבטון. היריעות עצמן מגיעות עם סיבים משוריינים ועוד תוספות המקנות להן עמידות מקסימלית ואחיזה טובה. כאשר גם כאן יש סוגים שונים של יריעות כמו יריעות להלחמה, יריעות להדבקה וסרטי בוטיל לכיסוי פינות ומשטחים קטנים. זו נחשבת שיטה עמידה מאוד, פשוטה יותר ומהירה יותר ליישום שחוסכת זמן ואת פעולת ההלבנה.

  צבע הגנה לעץ – לא לוקחים סיכונים

  בכל מקרה, חשוב לבחור תמיד חברה מקצועית המבצעת פעולות איטום בסטנדרט הגבוה ביותר עם ניסיון רב בפעולות ציפוי וקירוי שונות להשגת התוצאות הטובות ביותר. את הפעולות יש לבצע כמובן לפני החורף, כאשר מזג האוויר מאפשר עבודה על הגג וסיום העבודה במלואה כולל ייבוש ובדיקות לפני בוא הגשם.
  על מנת לשמר את התוצאה, חשוב לשמור על הציפוי הקיים וניתן לעשות זאת על ידי תיקון גגות רעפים מקצועי, טיפול בחומרי איטום המיועדים לבלאי טבעי שנוצר. אם מדובר בגגות מעץ כמו בבתים בניחוח כפרי או צימרים למיניהם, קיימים חומרי צבע אטום לעץ מיוחדים שנחשבים לצבעי מגן. כלומר, הם חודרים לעומק העץ, מונעים קילוף צבע ובמקביל – מכילים חומר קוטל פטריות להגנה מפני ריקבון ומזיקים שונים. הם מגנים על גגות העץ גם מפני שחיקת קרני השמש ומים.

  חשוב להשקיע באיטום הגג בטרם עת על מנת ליהנות מעמידות גבוהה ולחסוך בהוצאות. כמו כן, יש לשמר את התוצאה על ידי בדיקה מקצועית, טיפול ברגע שיש סימנים לדליפה ובמקרה של גגות מעץ – צביעה בחומרי צבע המעניקים לו הגנה נוספת.